Požičovňa kajakov

Aj Vy už dlhsie váhate či vyskúšať kajak? Máte už pár skúseností z vody a chceli by ste možno zažiť niečo nové?

V našej požičovni máme dva typy kajakov so základnou výbavou (kajakárske pádlo a špricka). Oba radi požičiavame spolu s kanoe na rôzne kratšie či dlhšie výlety, ale aj samostatne na súkromé splavy s vyzdvihnutím v Hurbanovej Vsi.

1. Delsyk Tuktu

 

Stabilný turistický kajak na jazero i rieku.

Delsyk Tuktu je veľmi stabilný turistický kajak na rieku, priehradu či jazero. Tento jednoduchý kajak je vhodný pre začiatočníkov, ľahko a bezpečne sa pohybuje na vode a je ideálny na víkendové splavy alebo aj na krátky výlet len na pár hodín po práci. Tuktu má výborne vyriešený priestor kokpitu a komfortné sedenie. Opierka chrbta má nastaviteľnú výšku aj uhol naklonenia. Uhol stehien je možné nastaviť aj na sedačke (sklon sedačky). Veľký otvor kokpitu je vhodný pre väčších chlapov (do 135 kg), a pohodlný najmä pre rybárov, či fotografov. Šikmé boky umožňujú efektívne pádlovanie a manévrovanie na vode. Veľmi dobre drží stopu aj na jazere, aj vo vetre, aj proti vlnám. Vďaka zadnej vodotesnej komore je možné do Tuktu zbaliť aj batožinu. S týmto kajakom si užijete zábavu a pohodlie zároveň.

 

2. Delsyk Nifty 440

Kajak, ktorý vás rozhodne svojimi jazdnými vlastnosťami nesklame. Ide o priestranný cestovný kajak s kompletným vybavením. Výrobca tentokrát myslel aj na seakayakárov vyššej a ťažšej postavy, aj pre tých, ktorí majú radi viac miesta v kajaku a zdvihol palubu tak, aby vznikol väčší priestor pre vodákov až do výšky 2m. Jedná sa o 440 cm dlhý kajak, ktorý sa vyznačuje vynikajúcim pomerom rýchlosti a obratnosti. Je vhodný aj pre začínajúcich kajakárov vďaka vysokej stabilite. Delsyk Nifty 440 má vynikajúcu priamu stabilitu s vysokou manévrovateľnosťou vďaka lemovaniu a vyrezávaniu, a to aj na malých riekach. K významných prednostiam tohto seakajaku patrí aj jeho bohatá výbava, ktorá zahŕňa napríklad výškovo nastaviteľnú zadnú opierku alebo variabilný sklon ergonomickej sedačky. Loď je vybavená kormidlom, ktorý sa ovláda nohami, čo zabezpečuje ešte väčší jazdný komfort. Nastupovanie a vystupovanie je vďaka veľkému poklopu veľmi jednoduché. Seayajak disponuje dvomi priestrannými komorami, do ktorých naložíte batožinu v prípade viacdňového putovania na jazerách a riekach.