pokyny k splavu

alebo najčastejšie otázky

 Pôjde s nami v lodi inštruktor?

Nie, nie v našich silách, aby sme vám zabezpečili inštruktora a ani to nie je potrebné. Každý dostane pred splavom inštruktáž o tom, ako sa ovláda loď, kto je háčik a kto kapitán a aká je ich úloha. My vždy počkáme, kým sa nalodíte, pomôžeme vám a uistíme sa, že vám to ide.

Čo si obliecť a čo zbaliť?

Je potrebné sa obliecť tak, aby vám bolo dobre, netreba zabudnúť na to, že človek je väčšinu času v lodi, ale musí aj nastúpiť a vystúpiť, preto je dôležitá vhodná obuv. V lete netreba zabudnúť na opaľovací krém, repelent a klobúk, prípadne šiltovku. Pre tých, čo sú citlivejší na slnko odporúčame aj nejakú šatku, alebo niečo čím si zakryjú nohy.

Netreba zabúdať hlavne na pitný režim, ak je niekto alergik, nech nezabúda na lieky. Mať pri sebe kartičku poistenca, telefón a peňaženku odporúčame dať do igelitových vreciek. Každému síce dávame do lode sud, ale istota, je istota :-)

Ak sa rozhodnete stanovať, nezabudnite na čelovku, alebo baterku.

Čím je Malý Dunaj špecifický, čím sa odlišuje od ostatných riek?

Malý Dunaj je pomerne pokojný a preto je vhodný pre začiatočníkov. Prostredie na vode je krásne, príroda rozmanitá, okrem toho je úplne bežné vidieť ondatru, a ak sa vám podarí tak aj bobra.

Deti v lodi

Ak so sebou beriete deti, vždy to povedzte, aj s vekom detí, aby sme im vedeli pripraviť vesty. Hlavne deti musia mať v slnečných dňoch klobúk, či šiltovku a mali by byť poriadne natreté krémom.

Najčastejšie problémy na vode

Je potrebné mať dostatok vody na pitie, nezabudnúť na klobúk, alebo šiltovku, natierať sa krémom na opaľovanie. Každému odporúčame vziať si do lode vrece na odpadky – tie nepatria do Malého Dunaja, ani do prírody, ale do koša. Vždy vravíme, že ak si dokážeme doniesť 30 plných plechoviek, tak odniesť 30 prázdnych nemôže byť problém :-)

Na záver

Ak máte tú možnosť, tak na splav vezmite niekoho, kto hrá na gitare, naštudujte si trampské pesničky a to najdôležitejšie – nezabudnite na dobrú náladu. 

Na vode si tykáme a vodácky pozdrav je ahoj. Sme slušní ľudia a tak sa na vode pozdravíme – s inými vodákmi, či rybármi.